Call Us +421 917 882 316
Stay connected:

buďme modernejšie ženy

OUT/IN ZOZNAM

Čo častejšie počujete od svojich blízkych? Ty si IN alebo ty si úplne mimo?

Máte najnovší smartfón, tablet, či novú aplikáciu v ňom. Seriály sledujete na Netflixe. Do mesta sa presúvate Uberom. Dovolenkujete v zime na Bali, či na Srí Lanke. Keď cestujete, dávate vášho štvornohého miláčika do hotela. Robíte si smoothies. Pečiete raw koláče. Potraviny objednávate online a chodia vám až domov. Nie!? Tak je načase to zmeniť.

Dnešný svet sa vyvíja tak neuveriteľne rýchlo a my sa vekom ťažšie vzdávame svojich zvykov. Veľakrát ani nestačíme sledovať koľko nových možností na nás spoza rohu číha.

Nebojte sa nových vecí a výziev. Robte veci inak. Robte ich lepšie. Jednoduchšie. A aj keď nie vždy budete v obraze, nevadí, my vám ponúkame niekoľko tipov, čo je dnes IN a čo OUT.

OUT / IN

 1. Taxi vs. Uber

Nechcete platiť vysoké sumy za taxi, ktorý si stopnete? Stiahnite si aplikáciu Uber. Potom stačí jedno ťuknutie a auto príde priamo k vám. Nemusíte mať pri sebe hotovosť. Zaregistrujete sa a po každej jazde vám stiahnu z kreditky toľko, koľko s Uberom prejazdíte. Navyše vás smskou informujú, koľko vás cesta vyšla. S Uberom môžeme cestovať rýchlo, lacno a pohodlne už vo viac ako v 400 mestách na svete.

 1. TV vs. Netflix

Sedíte doma a nič nedávajú v telke? Využite Netflix. Seriály a filmy tak môžete pozerať kedykoľvek a kdekoľvek cez televízor, počítač, smartfón, či tablet. Ceny sa pohybujú od 7,99 €/mesiac. Ďalšou výhodou je, že si precvičíte angličtinu.

 1. Značkové tenisky vs. Schoozers

Omrzeli vás klasické biele značkové tenisky Nike, Adidas a chcete zažiariť už pri pohľade na vašu obuv? Shoozers prinášajú tenisky ručne zdobené kamienkami, lepené špeciálnou metódou. Vymyslite si svoj vlastný vzor na teniskách, vyrobia vám ich aj na zákazku.

 1. Predražený hotel vs. Airbnb

Pomerne často cestujete a nebaví vás typické hotelové prostredie? Vyskúšajte lacnejšiu, ale dobrodružnejšiu verziu ubytovania Airbnb. Airbnb je rezervačný systém krátkodobých prenájmov. Ubytovanie ponúkajú súkromné osoby vo svojom vlastnom byte, dome pre ľudí, ako ste vy. Vďaka hostiteľovi môže byť Váš zážitok z pobytu oveľa silnejší. Môže sa vám stať, že natrafíte na hostiteľa, ktorý vám dá mapu a odporučí také miesta, ktoré by ste v živote nenavštívili. Prípadne na niektoré výlety sa k vám pridá a poukazuje vám okolie. Niektorí sú takí milí, že vám nechajú v chladničke jedlo, aby ste mali niečo pod zub na raňajky alebo po nočnom lete a neskorom príchode na byt.

 1. Fotoaparát na samospúšť vs. Smartfón a selfie tyč

Spomínate si…v minulosti ste spoločnú rodinnú fotku robili tak, že ste si fotoaparát postavili na vyvýšené miesto napr. doma na poličku, podložili knihami, nastavili časovač, stlačili samospúšť a utekali pred objektív k už nachystaným členom rodiny a zvolali „syyyr. Dnes nám stačí smartfón a selfie tyč.

 1. Zoznam čo nakúpiť na papieriku vs. Applikácia Wunder list

Kedysi sme sa prechádzali po nákupnom centre s papierikom v ruke, dnes máme v ruke telefón. V aplikácii Wunder list si viete vytvoriť napr. zoznam potravín, ktoré treba nakúpiť a zdieľať ho s partnerom, mamou, či sestrou. Ten, kto ide náhodou okolo obchodu a nakúpi, tak v zozname iba odklikne tie potraviny, ktoré už kúpil. Ten druhý, ktorý s vami zoznam zdieľa tak vie, čo ešte treba dokúpiť.

 1. Štýlová kabelka vs. Trendy ruksak

Hit 90. rokov sa vrátil. Trendy ruksak môžete nosiť do mesta aj do práce, nie je to žiadna hanba. Priemerná ženská kabelka váži približne 2 kg. Nosíme v nej všetko. A nosíme ju na jednom pleci, čo spôsobuje neuveriteľnú zaťaž na chrbticu. Ruksak váhu rozloží rovnomerne a šetrí naše zdravie.

 1. Tradičná maslová torta vs. Raw koláč

Už nejakú dobu akoby sa s raw koláčikmi vrece roztrhlo. Chutné tradičné maslové torty sme vymenili za zdravšie koláče, ktoré si pripravujeme doma. Recepty si neodovzdávame na papieri, ale posielame ich mailom, či máme vlastný blog, kde pridávame fotky jedál aj s presným postupom prípravy.

 1. Letná dovolenka (napr. Chorvátsko) vs. Exotická dovolenka v zimnom období (Bali, Kuba, Srí Lanka)

Exotickým dovolenkám v zimnom období dávame v posledných rokoch prednosť pred lyžovačkami. Je to aj preto, že ceny sú pre nás prijateľnejšie. Lákajú nás ďaleké krajiny a ich odlišné kultúrne a sociálne prostredie. Chceme cestovať, spoznávať nové miesta, nových ľudí. Exotická dovolenka je príjemná zmena a netreba sa báť vycestovať tak ďaleko. Uvidíte, že sa vám to zapáči.

 1. Skype vs. Facetime

Na uskutočnenie hovoru FaceTime potrebujete mobilné zariadenie Apple, telefónne číslo alebo zaregistrovanú e-mailovú adresu príslušnej osoby. Už si len vybrať či osobu chcete počuť alebo aj vidieť.

 1. Pes spolu s vami na dovolenke alebo ho stráži niekto z rodiny vs. Psí hotel

Je to náš domáci miláčik, ale keď sa plánuje Silvestrovská chata, či dovolenka v zahraničí, je to večný problém. Dnes už nie je. Aj u nás máme hotely pre psov, kde sa o vašich miláčikov pekne postarajú.

 1. Každodenné nakupovanie vs. Potraviny až k vám domov

V robote ste dlhšie ako zvyčajne a potom musíte ešte nakúpiť a navariť. Šetrite svoj čas a nakupujte potraviny online. Potraviny vám privezú až k dverám. Ale pozor, svoj nákup si musíte vždy objednať minimálne deň vopred.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *